Chleb od wieków stanowił bazę zarówno polskiej jak i słowiańskiej diety, głównie z uwagi na fakt, że doskonale zaspokajał on głód, dawał energię na cały dzień pracy, a także zawierał niezbędne składniki potrzebne organizmowi do dalszego rozwoju. Niestety jednak, z biegiem czasu do wypieku chleba stosować zaczęto coraz więcej środków chemicznych, a on sam zaczął w coraz większym stopniu obfitować w gluten. Przyczyniło się to do wykształcenia się tak zwanej nietolerancji na gluten u znacznej części naszego społeczeństwa. Czy osoby zmagające się z tym problemem są obecnie pozostawione same sobie i muszą zrezygnować z takich produktów jak pieczywo, aby uniknąć wszelkiej maści problemów zdrowotnych i dyskomfortu trawiennego? W żadnym wypadku!

Okazuje się bowiem, że na rynku dostępne jest całe multum alternatyw. Jeżeli więc zastanawiasz się jakie pieczywo bez glutenu najlepiej wpasuje się w Twoje gusta, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu. Zacząć należy od bardzo łatwo dostępnych oraz przepysznych produktów ryżowych. Są to przede wszystkim wafle, jednakże mogą one także przyjmować inne formy. Nie tylko mogą one stanowić pożywną bazę kanapek i przekąsek, ale także możemy być pewni, że nawet w przypadku spożycia ich w nadmiarze nie odczujemy jakiegokolwiek dyskomfortu. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani tego typu produktami spożywczymi, zawsze sięgnąć możemy po chleb o nieco zmienionej recepturze, a więc po taki, który wypiekany jest na bazie mąki kokosowej, jaglanej, czy orkiszowej. Szczególnie pieczywo jaglane cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem, głównie z uwagi na fakt, że niemalże do złudzenia przypomina ono chleb tradycyjny.

Jeżeli okaże się jednak, że żaden z tego typu produktów nie będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom, zawsze wprowadzić możemy do naszego menu nieco bardziej radykalne zmiany i zastąpić standardowe kanapki smażonymi czy gotowanymi jabłkami, sałatką warzywną lub owocową, czy w końcu – koktajlem przyrządzonym ze świeżych warzyw z dodatkiem ziół, które to bez wątpienia korzystnie wpłyną na stan naszego organizmu!

www.testnaalergie.pl