Na przestrzeni ostatnich lat lawinowo rośnie liczba Polaków zmagających się z nietolerancją glutenu. Po spożyciu jakiegokolwiek posiłku zawierającego rzeczony składnik skarżą się oni na dyskomfort, problemy trawienne oraz ogólne złe samopoczucie. Jak wykazały badania naukowe, znaczne ilości glutenu znajdują się w tradycyjnym chlebie, który nabyć możemy w pobliskim supermarkecie czy sklepie spożywczym. W ramach dzisiejszego artykułu postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie, które zapewne nurtowało naszych czytelników od dawna, a mianowicie – co zamiast chleba w diecie bezglutenowej?

Najprostszym z rozwiązań jest zakup pieczywa powstającego na bazie składników innych niż mąka pszenna lub żytnia. Warto w tym celu udać się do pobliskiej piekarni i zapytać o wypieki przygotowywane z mąki kukurydzianej, jaglanej, czy też z prosa. Nie tylko są one niezwykle smaczne i stanowić będą doskonałe uzupełnienie naszej codziennej diety, ale także będziemy w stanie dzięki nim niewielkim kosztem pozbyć się problemów zdrowotnych pojawiających się każdorazowo po skosztowaniu pieczywa tradycyjnego.

W sytuacji, gdy chleb nie jest naszym ulubionym produktem spożywczym, możemy go w bardzo prosty sposób zastąpić innymi potrawami niezawierającymi glutenu, a dodatkowo – charakteryzującymi się ponadprzeciętnie dużą ilością witamin, minerałów i niezbędnych organizmowi do właściwego funkcjonowania mikroelementów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby zamiast kanapek przygotować na śniadanie sałatkę warzywną, usmażyć jajka lub przygotować sycące placki bez dodatku drożdży. Nie tylko zmiany takie nie odbiją się negatywnie na naszym domowym budżecie, ale także zauważalnie poprawią nasze samopoczucie…i to już po kilku dniach od ich wprowadzenia!

Co jednak zrobić w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy faktycznie cierpimy na nietolerancję, czy też zmagamy się z jedynie przejściowymi problemami zdrowotnymi? Rozwiązanie jest niezwykle proste, wystarczy poddać się testowi na występowanie alergii pokarmowych. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zrobić w miejscu naszego zamieszkania, z pomocą przychodzi Internet – zawsze bowiem można złożyć zamówienie na rzeczonego typu analizę oraz przesłać niezbędne próbki poprzez stronę przedsiębiorstwa zajmującego się tego typu badaniami. Spośród nich wymienić należy chociażby cieszącą się ogromną popularnością witrynę https://www.testnaalergie.pl/. Pozwoli nam to rozwiać wszelkie wątpliwości!